Güvenlik Kamerası Sistemleri

Güvenlik Kamerası Sistemleri

Ardan Yangın firması olarak, yangın sektöründe izlediğimiz başlıca, tehlikelere karşı önlem alma, riskleri en aza indirgeme ilkelerinden hareketle yola çıkıp, bunu güvenlik kamera sistemleri kurarak güvenlik ihmallerini önleyecek, en aza indirecek sistemleri kurmakla da pekiştirerek her türlü tehlikeye karşı güvenlik ve tedbir alabilmenizi sağlayacak hizmetlerimizi devam ettirmekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri seçiminde hangi kriterler göz önünde bulundurulmalıdır, seçimlerde neye göre karar verilmektedir, hangi sistem size daha uygundur bunun teşhisi amacıyla fiyatı olmaksızın ücretsiz keşif sağlama da bir yangın şirketi olarak görevlerimiz arasındadır.

Günümüz çalışma koşulları ebeveynlerin tümünün çalışması evde bakılacak çocuk olması gibi bazı önemli konularda da güvenlik kamera sistemleri önem arz etmeye başlamıştır. Ev güvenliğiniz dışında bir yandan da bakıcınızı ve evinizin durumunu denetleme imkanınız olacaktır. Ev güvenlik kamera sistemleri farklı ses seçeneklerine sahiptir. Ev kamera sistemlerinde kullanılan kayıt cihazı, gece görüşlü kamera tipi, kamera sistemi çözünürlüğü, direnci yüksek mikrofon sistem için fiyatları yüksek; ancak ev güvenlik sistemi için gerekli olan bir unsurdur.

Güvenlik Kamerası Sistemleri

Evler için en etkili sistem olarak görülen güvenlik kamera sistemi şirketler arasında fiyatları değişkenlik gösteren ancak Ardan Yangın firması olarak sizlere sunacağımız en uygun fiyatları değerlendirmenizi sağlayacak ve ev ve iş yerinize en uygun güvenlik kamera sistemini kurdurmanıza yardımcı olabiliriz. Güvenlik kamera sistemleri, iş potansiyelimizde de önemli bir yer ayırdığımız konularımızdandır. Güvenlik tehditleri sebebiyle pek çok kişi, kamera sistemleri ile korunan sitelerde ve evlerde ikamet etmeyi tercih etmektedirler. Güvenlik kamera sistemleri tarafından kaydedilen görüntüleri, cep telefonunuzdan, iphone, ipad ve akıllı telefonlardan dünyanın her bölgesinden İnternet üzerinden izleyebilirsiniz.

İhtiyacınıza uygun olan sistemi ve cihazları seçmek için kamera seçimi, kayıt sistemi seçimi ve güvenlik izleme sistemi seçimi önem taşımaktadır. Kamera seçilirken kullanılacak alan, kameranın çözünürlüğü, dış çevresel faktörler de göz önünde bulundurulmalıdır. Kameranın takılacağı ortam dış mekan ise su geçirmeyen özellikte olması beklenildiği gibi, bir iç mekanda kullanılacak kamera sistemi için örneğin o kameranın uzaklaştırma yakınlaştırma özelliği olabilecek belli başlı ayarları yapabileceğimiz özel lens içeren bir kamera kullanılması gerekmektedir. Kameranın takıldığı ortamda belli olması istenilmiyorsa da görünümlü gizli kamera kullanılabilir.

Kamera çözünürlüğü ise kameranın montaj yapıldığı yere ve görüntülemede neyi yakalamak istediğimize göre ayarlanmalıdır. Örneğin dış alanda kuracağımız bir kamerayla geniş alanları görüntülemek isteyebiliriz veya bir ofis içerisinde küçük bir alanı görüntülemek isteyebiliriz. Bu sebeple kameranın çözünürlüğünü amacımız doğrultusunda seçmeliyiz.

Dış ortam çekimlerinde genellikle yüksek çözünürlükte kayıt yapmayı tercih ederiz. Bunu sebebi, detayları yakalayabilmektir. Çözünürlük derecesi detayların yakalanmasında ortaya çıkıyor. Yani, herhangi küçük bir noktaya Zoom yapıldığında o noktadaki detayların ne kadar net görülebildiği önemlidir. Dış ortamlar için Full HD en uygun çözünürlük olarak kabul edildiği gibi, iç alanlarda ise HD veya VGA çözünürlüğü ideal kabul edilmektedir.

Kaliteli İşçilik, Kaliteli Malzeme

Dış çevre faktörü olarak ise, kameranın yerleştirildiği yerin ışık yoğunluğu da kamera seçiminde önemli bir faktördür. Gün ışığı olduğu zamanda arka plandan gelen ışık miktarının fazla olması neticesinde görüntülenmesi istenen yer net olarak algılanmayabilir. Daha anlaşılabilir bir görüntü elde etmek amacıyla ışık patlamalarını engelleyen özelliklerin olması gereklidir.  Gece görüşünün net olarak algılanması istenen yerlerde ICR’lı (IR Cut Filter) veya IR LED’i kameraların kullanılması gereklidir. IR spotlar da kameraların görüş açısı içerisinde gerekli ışık değerini sağlamak için kullanılabilir.

İstanbul gibi büyük şehirlerde başta olmak üzere ülkemizde nüfusun artması ve şehre göçlerin artış göstermesinin oluşturduğu güvenlik ihtiyaçlarının karşılanmasına amacıyla güvenlik kamera sistemleri de gündeme daha çok gelmeye başlamıştır.

Daha az güvenlik personeli sayısı ile, teknolojik gelişmelerin de katkılarıyla sistematik güvenlik giderek insansız, otomatik çalışan ve daha sağlıklı bir biçimde veri yapabilen ve reaksiyon alabilen bir yapıya dönüşmüştür. İnsan aynı anda her yerde bulunamaz. Koruma altına alınan bölgeleri, bir güvenlik görevlisi tek başına takip edemez. Ancak güvenlik sistemleri, tek bir güvenlik görevlisi ile tüm bölgelerini takip etme imkanını bizlere verebilir.×