Yangın Söndürme Tüpü Dolumu

Yangın Söndürme Tüpü Dolumu

Ardan yangın olarak yangın söndürücülere muayene, bakım ve dolum işlemi yapacak eğitimlerini tamamlamış personelimizle yangın söndürme tüpü dolumu yapmaktayız. Dolumu yapılacak yangın söndürücüler seyyar yangın söndürücüler ve taşınabilir yangın söndürücüler olarak iki ana başlık altında toplanmaktadır. ARDAN YANGIN firması olarak yangın söndürme tüpü dolumu hizmetini geniş servis ağımızla İstanbul ili ve çevre illerde gerçekleştirmekteyiz.

Dolum hizmeti verdiğimiz yangın söndürücüleri kaliteli teknik donanıma sahip makine ve çalışma ekipmanlarımızla 4 YIL garanti vererek dolumu gerçekleştiriyoruz. Yangın söndürücülerin dolumu konusunda profesyonel ekibimizle bant sistemi üzerinden dolum gerçekleştiriyoruz. Doluma aldığımız cihazlar ilk önce içindeki tarihi geçmiş söndürücü maddeler boşaltılması amacıyla atık varilimize boşaltılarak başlayan işlemler boşaltılan söndürme tüpü kontrol edilmek amacıyla korozyon kontrol ve testleri yapıldıktan sonra hidrostatik test ünitemize getirilir ve çalışma basıncının 1,5 katı basınç uygulayarak tekrar doluma uygun olup olmadığı konusunda teste tabii tutulur. Bu testi başarıyla tamamlayan söndürme tüpleri içine söndürme maddesi konulması için toz dolum makinamız yada köpük dolum ünitemize getirilerek içine standartlara uygun söndürücü madde doldurularak montaj bölümüne getirilir burada tetik teçhizatının bakımları yapılır ve değişmesi gereken yönetmeliğe aykırı tetikler hurdaya ayrılarak yeni çift siboplu tetiklerin montajı yapılır ve itici gaz ünitesine getirilip tekrar kullanıma hazır olması amacıyla içine azot  (n) basınçlandırması gerçekleştirilir her cihazın çalışma basıncı üretici firma tarafından belirtilen değerlerde dolumu gerçekleştirilir.

Yangın Söndürme Tüpü Dolumu Şirketi

Dolumu yapılan cihazlarımız herhangi bir kaçırma veya sızıntı olma durumuna karşı sızdırmazlık test ünitemizde sızdırmazlık testleri yapılır ve numaratör tarafından bu testlerin hepsi yangın söndürme cihazının üzerinde etiketlenerek 4 yıl süre ile garanti kapsamında müşterilerimize sunulur. Yangın söndürme tüpü dolumu tecrübe gerektiren bir iş olduğundan dolayı yangın söndürücü dolum personellerimizin hepsi yangın söndürücü dolum eğitimini almıştır ve  TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ tarafından bu eğitimlerin alındığına belge ve sertifikalara sahiptirler. Yangın söndürücüler doluluk toleransları her bir yangın söndürücü için farklıdır bunları bilebilmek için bu eğitimlerin alınması gerekmektedir.

Seyyar yangın söndürücüler; çalışma sırasında 20 kg’dan fazla olmayan bir ağırlığa sahip el ile taşınabilecek ve çalıştırılabilecek şekilde tasarlanmış yangın söndürücü.

Taşınabilir (tekerlekli) yangın söndürücü; elle çekilebilecek ve çalıştırılabilecek şekilde tasarlanmış, toplam kütlesi 20 kg’dan fazla olan söndürücü.

Yangın söndürme tüpü dolumu yapılırken kullanılacak yerin durumuna göre inceleme yapılarak yapılmalıdır. Yangın söndürücülerin kullanım sınıflarını belirlemede yangın sınıfları kullanılmaktadır.

A SINIFI YANGINLAR: normal olarak kor şeklinde yanan genellikle organik yapıdaki katı madde yangınlarını ifade eder örnek: ahşap kâğıt ve kauçuk plastikler   bu tarz malzemelere sahip bir işletmeye sahipsek köpüklü yangın söndürücüler kullanmalıyız.

B SINIFI YANGINLAR: sıvı veya sıvılaşabilen katı madde yangınlarını ifade eder. Örnek: yağlar gresler benzin tiner gibi malzemelere sahip bir işletmeye sahipsek kuru kimyevi tozlu yangın söndürücüler ya da co2 karbondioksitli yangın söndürücüler kullanmalıyız.

C SINIFI YANGINLAR: gaz yangınlarını ifade eder. Örnek: doğalgaz propan gazı gibi malzemeleri içeren bi işletmeye sahipsek kuru kimyevi tozlu yangın söndürücüler ve co2 karbondioksitli yangın söndürücüleri kullanmalıyız

D SINIFI YANGINLAR: metal yangınlarını ifade eder. Örnek: magnezyum sodyum gibi malzemeleri içeren bir işletmeye sahipsek co2 karbondioksitli yangın söndürücüler kullanmak zorundayız.

Eğer risk sınıfı yüksek bir işletmeye sahipsek bu söndürücülere ek olarak otomatik söndürme sistemleri kullanmak zorundayız. Bilgi almak için bizi arayabilirsiniz ücretsiz keşif ve inceleme hizmeti sonrasında firmanızın yangın konusundaki eksiklerini sizinle paylaşabiliriz.

Yangın söndürme tüpü dolumu yönetmeliklere uygun olarak 4 yıllık garanti kapsamında yapılmak zorundadır.×